Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka

19.12.2022 | 19:00 | Kulturní centrum Novodvorská
Jakub Jan Ryba: ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Už pošesté se vrací Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka do Kulturního centra Novodvorská. Na místě, kde Orchestr uvedl svůj historicky první koncert a kde později uvedl například Koncert populární hudby, zazní teď opětovně i Česká mše vánoční. Pro velký zájem však netradičně dokonce hned dva večery za sebou. První večer, v pondělí 19. prosince, bude s orchestrem toto velkolepé Rybovo dílo zpívat Smíšený pěvecký sbor konzervatoře Jaroslava Ježka. Sólových partů se ujmou Ivana Portlová (soprán), Zuzana Krušinová (alt), Josef Bláha (tenor) a Daniel Prokeš (bas).

Česká mše vánoční se hraje už bez mála 230 let. Když ji Jakub Jan Ryba dokončil, netušil, že zrovna složil své nejslavnější dílo. Ani později se o oblíbenosti svého díla nedozvěděl, a určitě netušil, jak bude slavné po jeho smrti. Už tenkrát se ale dílo pomalu šířilo ručními opisy po celých Čechách. A později dokonce i za hranice naší vlasti. Hudba, která nás dnes hřeje u srdce, přesto vznikala za těžkých a hlavně velmi složitých podmínek. V současné době je bohužel příběh samotného skladatele i tohoto díla téměř neznámý. To se snažíme změnit i třeba našimi programy, které jsou Vám při koncertech k dispozici.

Pojďme se společně zaposlouchat do vánočních melodií a sdílet slavnostní sváteční atmosféru. K vánočnímu naladění jistě přispěje i společný zpěv koled. Přijďte a přidejte se, těšíme se na Vás!


» Koupit online «

Další termíny a místa konání jsou:
 - KC Kamenice, čtvrtek 15. prosince 2022
 - KC Novodvorská, úterý 20. prosince 2022

Vstupenky na tento koncert můžete zakoupit na pokladně Kulturního centra nebo online. Doprodej vstupenek bude probíhat v předsálí 30 minut před začátkem koncertu.

Událost najdete i na Facebooku.

Místo konání: Kulturní centrum Novodvorská
Bezbariérový přístup
Adresa: Novodvorská 1013/151, Praha 4
Termín: 19. 12. 2022
Začátek: 19:00
Délka koncertu: 50 minut
Vstupné: 250,- Kč


← kalendář

← domů