Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka

20.12.2023 | 19:00 | Kulturní centrum Novodvorská
Jakub Jan Ryba: ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Už posedmé se vrací Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka do Kulturního centra Novodvorská. Na místě, kde Orchestr uvedl svůj historicky první koncert a kde později uvedl například Koncert populární hudby, zazní teď opětovně i Česká mše vánoční. Koncert se bude držet již dlouholeté tradice, protože znovu vystoupí sboristé Modřanského chrámového sboru spolu s Ženským sborem Nashira a Kamenickým smíšeným sborem.

Česká mše vánoční se hraje už bez mála 230 let. Když ji Jakub Jan Ryba dokončil, netušil, že zrovna složil své nejslavnější dílo. Ani později se o oblíbenosti svého díla nedozvěděl, a určitě netušil, jak bude slavné po jeho smrti. Už tenkrát se ale dílo pomalu šířilo ručními opisy po celých Čechách. A později dokonce i za hranice naší vlasti. Hudba, která nás dnes hřeje u srdce, přesto vznikala za těžkých a hlavně velmi složitých podmínek. V současné době je bohužel příběh samotného skladatele i tohoto díla téměř neznámý. To se snažíme změnit i třeba našimi programy, které jsou Vám při koncertech k dispozici.

Pojďme se společně zaposlouchat do vánočních melodií a sdílet slavnostní sváteční atmosféru. K vánočnímu naladění jistě přispěje i společný zpěv koled. Přijďte a přidejte se, těšíme se na Vás!


» Koupit online «


Vstupenky na tento koncert můžete zakoupit na pokladně Kulturního centra nebo online. Doprodej vstupenek bude probíhat v předsálí 30 minut před začátkem koncertu.

Událost najdete i na Facebooku.

Místo konání: Kulturní centrum Novodvorská
Bezbariérový přístup
Adresa: Novodvorská 1013/151, Praha 4
Termín: 20. 12. 2023
Začátek: 19:00
Délka koncertu: 60 minut
Vstupné: 290,- Kč


← kalendář

← domů